Vznik studia se datuje na konec roku 2018. Projekt vznikl jako takový malý doplněk k šampionátu, který se pořádal na time to race (TTR) Díky tomu vznikl i název TTR TV který zůstal zachován i když se studio již nevěnuje pouze vysíláním sim-racingových závodů.

Proč vlastně "virtuální studio" ? - Zatím všichni děláme vše z domova, což logicky znamená, že spojení mezi námi probíhá vždy přes internet. Proto to označení - virtuální studio. Ano, jednou třeba budeme mít své vlastní prostory s moderátorským stolem, ale na to je ještě brzo.

Jak šel čas - První vysílání probíhala přes OBS STREAMLABS. Již po prvním vysílání bylo jasné, že pouze s tímto softwarem se to prostě dělat nedá. Došlo tedy k nákupu prvního vybavení a rozšiřujících programů. První z nich byl VB-Audio Voicemeeter, který používáme do dnes. Je to vlastně takový virtuální mixpult, díky kterému jsme schopni smíchat, nebo naopak oddělit různé zvukové kanály a pustit do vysílání jen to, co potřebujeme. Zde se také zjistilo, že pouze myší se při ovládání vysílání daleko nedostaneme. Proto přišel domů první kus hardwaru, konkrétně pak AKAI APC MINI. Po pár dnech nastavování a mapování tlačítek se z něj stal nepostradatelný pomocník. Pak už nákupní horečka vzala rychlý spád... Koupili se dva náhledové monitory a počítač prošel drobným upgradem. Najednou Amazon přišel s velkou slevou na Stream Deck, u kterého jsme prostě nemohli odolat a díky kterému se hned ovládání Streamlabu stalo pohodlnější. S novou vysílací sezónou roku 2019 přišel i přechod na jiný streamovací program, a to na čistou verzi OBS Studia. Další kroky vedly k odstranění dvou malých monitorů a přikoupil se nový, hlavní pracovní monitor 34" MSI Optix a Multi-Viewer, který spojuje čtyři HDMI výstupy do jednoho. Takže vše bylo krásně přehledně na jednom monitoru.

Když skončila sezóna vycílací sezóna roku 2019, došlo díky plánované pauze k dalšímu vylepšení studia. Stream Deck nám byl již malý, a tak se na jaře 2020 musel pořídit jeho větší bratříček Stream Deck XL. A to hlavní... Přechod z volně dostupných streamovacích programů na profesionální program vMix: Live Video Streaming Software.

Budoucnost a plány - V blízké budoucnosti chceme nabídnou naše studio komukoliv, kdo by měl zájem o přenosy E-sportových turnajů a jiných eventů. Jako další by byl asi přechod z našeho "domácího" virtuálního studia do opravdových prostor, ale to je otázka velkého kapitálu, tudíž spíš hudba opravdu vzdálené budoucnosti. Takže bližší milník bude asi nákup nového streamovacího počítače.Tým

Karel Beneš

#KAJA2804 - Náchod

Zakladatel a majitel TTR TV. Technicky zajišťuje chod studia a stará se o rozvoj. Jeho úkolem je také režie a produkce všech vysílaných pořadů.

#REŽISÉR #PRODUKČNÍ #KOMENTÁTOR

Viktor Růžička

#CCR CABADAJ - Praha

Hlavní komentátor všech důležitých vysílání. Zárověň je majitelem Czech Console Racing, kde také pořádá již mnoho let sim-racingové šampionáty.

#KOMENTÁTOR #POŘADATEL #TTRF1

Lukáš Zotyka

#ZOTY 29 - Ostrava

Hlavní komentátor všech důležitých vysílání a také první komentátor TTR F1 Online championships. Pořadatel šampionátů a sim-racingový jezdec.

#KOMENTÁTOR #POŘADATEL #TTRF1 #GT3